Za nami 2. Weekend Literacki Miasta Słowa

Za nami 2. Weekend Literacki Miasta Słowa będący prawdziwym świętem czytelników. W ramach festiwalu literackiego odbyły się warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami. Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem "Czytam, bo lubię!" Wielowątkowy festiwal Miasta Słowa to święto miłośników i pasjonatów literatury w każdym wieku. Jest to okazja, aby wspólnie odkrywać nowe zjawiska oraz rozmawiać o tym, co w literaturze ważne, aktualne, gorące. To również możliwość spotkań i rozmów czytelników z ich ulubionymi autorami.

W drugim Weekendzie Literackim wzięli udział: Stefan Chwin, Ryszard Koziołek, Angelika Kuźniak, Grzegorz Leszczyński, Cezary Łazarewicz, Wojciech Miłoszewski, Wit Szostak i Adam Wajrak. W roli prowadzącej wystąpiła m.in. pisarka i blogerka Anna Dziewit-Meller, która zrealizowała też warsztaty: „O książkach w mediach społecznościowych”.

W programie znalazło się Laboratorium Słowa/ Strefa Kreatora, spotkania w Mieście Słowa czyli dyskusje z pisarzami i artystami, dziennikarzami, osobowościami kultury, Czytelnia Dworcowa – specjalna przestrzeń dla czytelników i podróżników zaaranżowana na Dworcu PKP Gdynia Główna oraz Miasto Słowa Plenerowo – festiwalowe czytelnie plenerowe podczas kluczowych wydarzeń kulturalnych w mieście. Swojej przestrzeni na to wyjątkowe wydarzenie użyczyło Gdyńskie Centrum Filmowe, kawiarnia "Kofeina", Muzeum Miasta Gdyni i Polskie Koleje Państwowe S.A., umozliwiajac cieszenie się lekturą w przestrzeni odrestaurowanego dworca kolejowego. 
Tych, którzy już tęsknią, ucieszy wiadomość, że przed nami jeszcze dwa wydarzenia w ramach tegorocznego festiwalu: Miasto Słowa Plenerowo podczas Cudawianków 24 czerwca i Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w dniach 28–30 lipca.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronach internetowych: www.miastoslowa.com i www.facebook.com/miastoslowa.
fot. Maciej Czarniak

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!