Korzeniowski vs. Korzeniowski na gdyńskim Ironmanie

Dwaj wielcy sportowcy, to samo nazwisko i jeden cel. Robert i Paweł Korzeniowscy zmierzą się ze sobą podczas gdyńskich zawodów trathlonowych z serii IRONMAN 70.3 w charytatywnym pojedynku. Obaj zawodnicy intensywnie przygotowują się do zawodów, a w ostatnim czasie wspólnie podjęli się treningu sprinterskiego. Robert Korzeniowski i Paweł Korzeniowski podczas Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife Nutrition 2017 staną do charytatywnego pojedynku na rzecz UNICEF. Przypomnijmy, Robert Korzeniowski to czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w chodzie sportowym. Natomiast Paweł Korzeniowski jest mistrzem świata w pływaniu, a także trzykrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich. Obaj zawodnicy to niezwykle doświadczeni sportowcy, którzy w trakcie triatlonu będą mogli mierzyć się ze sobą w swych ulubionych konkurencjach.
Byli olimpijczycy stanęli niedawno do rywalizacji na trenażerze, czyli specjalnym rowerze stacjonarnym. Przez 12 minut prowadzili dynamiczną rozgrzewkę, a następnie w ciągu 8 minut wykonywali intensywny sprint. Po treningu okazało się, że to Robert Korzeniowski lepiej poradził sobie w rywalizacji na rowerze.
To jednak nie jedyny pojedynek, do którego stanęli Korzeniowscy przed nadchodzącymi zawodami triatlonowymi. Zmierzyli się także podczas treningu biegowego. W biegowym teście Coppera Robert Korzeniowski uzyskał wynik 3300 metrów. Paweł Korzeniowski swoim rezultatem nie zechciał się podzielić.
Zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife Nutrition 2017 odbędą się 6 sierpnia. W Gdyni będziemy trzymali kciuki za obu sportowców.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW