Gdyński OPEC z Godłem „Teraz Polska”

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Gdyni zostało nagrodzone w XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska” w kategorii „Usługi”. To prestiżowe wyróżnienie otrzymało za produkcję, dystrybucję i dostawę energii cieplnej oraz wytwarzanie energii elektrycznej w kogeneracji. Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny. Jego zadaniem jest wyłonienie najlepszych produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych i gmin. W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem 13 produktów, 9 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy. Uroczysta Gala i wręczenie nagród odbyło się 29 maja w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
Godło „Teraz Polska” ma dla nas znaczenie prestiżowe – mówi Janusz Różalski, Prezes Zarządu OPEC – podkreślające jakość naszych usług, a także szacunek do wartości narodowo-patriotycznych. Marka „Teraz Polska” harmonijnie wpisuje się w strategię OPEC, budzi zaufanie klientów i jednocześnie zobowiązanie do nieustannego doskonalenia.
Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.  z siedzibą w Gdyni jest firmą ze 100% kapitałem polskim, której właścicielami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chyloni”, Gmina Miasta Gdyni, Gmina Miasta Wejherowa i Gmina Miasta Rumi. Przedmiotem działalności spółki jest produkcja, dystrybucja i dostawa energii cieplnej do mieszkańców Gdyni, Rumi i Wejherowa oraz do części gminy Kosakowo, a także produkcja energii elektrycznej w kogeneracji. Skojarzone wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła skutecznie obniża emisję CO2 – nawet do 50% w porównaniu z konwencjonalnymi ciepłowniami opalanymi węglem. Pozwala także na obniżenie zużycia paliwa oraz zwiększa sprawność ogólną procesu wytwarzania energii.
Z satysfakcją obserwujemy, jak z roku na rok wśród Laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania w swoich branżach. Jesteśmy przekonani, że mają one olbrzymi potencjał, by stać się wizytówką polskiej gospodarki na świecie – mówi mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.
Godło „Teraz Polska” cieszy się zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę. Konkurs „Teraz Polska” jest organizowany od przeszło 25 lat. (…) Od początku swojego istnienia wyróżnienie stało się symbolem najwyższej jakości, niejako drogowskazem dla konsumentów. Stojąc przy sklepowych półkach, Polacy wiedzą, że ten biało-czerwony znak gwarantuje to, co najlepsze – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW