Wolne miejsca w przedszkolach - trwa rekrutacja

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto. Na maluchy nadal czeka ponad 800 miejsc: w przedszkolach i 678 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Wnioski można składać do 7 czerwca. Aktualnie trwa  nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  dysponujących jeszcze wolnymi miejscami oraz do nowo utworzonych placówek - Przedszkola nr 57 przy ul. Chwaszczyńskiej 26 i nr 58 przy ul. Wiesławy Kwiatkowskiej 23.
Wniosek o przyjęcie dziecka należy złożyć do 7 czerwca 2017 r.  do godz. 16.00 w placówce do której planujemy zapisać dziecko. Wyniki rekrutacji poznamy 14 czerwca. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń.  
Szczegółową listę placówek dysponujących wolnymi miejscami oraz zasady i kryteria rekrutacji obowiązujące w Gdyni można znaleźć na stronie:
http://gdynia.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4018/rekrutacja-do-przedszkoli-i-oddzialow-przedszkolnych,485997
Ponadto, w przypadku wolnych miejsc, odbędzie się kolejny etap rekrutacji uzupełniającej do Przedszkoli nr 57 i nr 58. Na złożenie wniosków będzie czas do końca miesiąca (do godz. 16.00). Informacja o wolnych miejscach dostępna będzie 26 czerwca  2017 r. na stronie www.gdynia.pl oraz na stronie internetowej przedszkoli, w których prowadzona będzie rekrutacja (Przedszkole nr 6 i nr 53).      
Rekrutacja  dzieci urodzonych w roku 2015 możliwa będzie w przypadku wolnych miejsc, od 16 sierpnia 2017 r.
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Dzieci sześcioletnie (ur. w 2011 roku) mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Dzieci w wieku pięciu, czterech i trzech lat  mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!