Europejska piłka w zbożu

Tylko raz na 7 lat odbywa się w Polsce europejski turniej piłki nożnej branży zbożowo-paszowej – European Grain and Feed Trade Football Tournament. Tym razem impreza zawita do Gdyni. W tym roku polska branża zbożowo-paszowa jest organizatorem 37. edycji branżowego europejskiego turnieju piłki nożnej, raz na 7 lat odbywającego się w Polsce. W 2010 roku mistrzostwa rozgrywane były w Poznaniu. Polska drużyna stanęła wówczas na podium, zdobywając drugie miejsce.
Tym razem, w dniach 2-4 czerwca turniej odbędzie się w Gdyni. W piątek 2 czerwca o godz. 20:00 w sopockim klubie Atelier nastąpi losowanie drużyn z koszyków. Natomiast same mecze rozgrywane będą 3 czerwca od godz. 9.30 na boiskach KS Sztorm w Mostach w gminie Kosakowo. Mecze finałowe planowane są od godz. 14.30. Zamknięcie turnieju, rozdanie pucharów i nagród indywidualnych odbędzie się w sobotę 4 czerwca, o godz. 19.00 w Hotelu Mercure w Gdyni. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają pamiątkowe medale, a za zajęcie miejsc 1-8 wręczone zostaną puchary. Dodatkowo na Najlepszego Gracza (MVP) oraz Króla Strzelców czekają specjalne statuetki. Natomiast zwycięska drużyna otrzyma „Gdyńskie” koszulki, a lider każdej drużyny pamiątkowy album „GDY Opowieść o Gdyni” ze zdjęciami Kacpra Kowalskiego.
W turnieju zagrają zespoły z Anglii, Danii, Belgii, Niemiec, Węgier, Holandii i Polski. Spodziewanych jest około 250 uczestników i sympatyków turnieju.
European Grain and Feed Trade Football Tournament to impreza, która od lat przyciąga wiele firm reprezentujących różne gałęzie związane z obrotem i przetwórstwem zbożowo-paszowym m.in. producentów, firmy handlowe, transportowe, czy też rzeczoznawczo-kontrolne.
Organizatorem tegorocznego turnieju jest Stowarzyszenie „Piłka w zbożu”.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
fot. mat.prasowe

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ