Pół wieku Szkoły Podstawowej nr 35

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni obchodzą w tym roku wielkie święto. Ich placówka obchodzi 50 urodziny. To ważne wydarzenie również dla mieszkańców Witomina, bowiem jest to szkoła, która wpisała się w krajobraz dzielnicy. Szkoła Podstawowa nr 35 im. kapitana Stanisława Kosko rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 1967/1968. Wśród jej absolwentów znajdują się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, czy uczestniczka igrzysk olimpijskich, lekkoatletka Monika Pyrek. W czwartek, 25 maja, w szkole odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia.  Absolwenci, którzy odwiedzili nas tego dnia mówili, że szkoła zmieniła się nie do poznania. Jesteśmy wyposażeni w nowoczesne pomoce dydaktyczne, szkoła zmienia się również jeśli chodzi o metody nauczania. Uczymy inaczej, dostosowujemy się do potrzeb współczesnego dziecka, bierzemy udział w wielu projektach – mówi Janina Ostałowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35.
Jednym z powodów do dumy dla szkoły jest uczestnictwo w międzynarodowym projekcie wspólnie z organizacją studencką AIESEC. W ramach współpracy szkołę odwiedzili wolontariusze z Singapuru, Indii i Gruzji. To była dla uczniów żywa lekcja kultury, ale przede wszystkim szansa, by nauczyć się rozmawiać po angielsku. Podczas spotkań zauważyłam, że dzieci, które nie za bardzo chciały uczyć się języka w ławce, w trakcie wizyty naszych gości próbowały rozmawiać po angielsku – opowiada Janina Ostałowska.
Szkoła szczególnie jest dumna ze swoich uczniów, którzy odnoszą sukcesy w konkursach dydaktycznych, jak i zawodach sportowych. Nasze uczennice zajęły trzecie miejsce w lidze koszykówki Gdynia Młoda Liga. Zajęliśmy także drugie miejsce w Mistrzostwach Gdyni Rugby. Ponadto nasi uczniowie świetnie radzą sobie w konkursach dydaktycznych. Mamy finalistę konkursu kuratoryjnego z matematyki i języka polskiego. Tak samo dzieje się w przypadku konkursów artystycznych. Dla mnie najważniejsze jest to, że dzieci aktywnie chcą brać udział w konkursach – mówi z dumą Janina Ostałowska.
Jubileusz to nie tylko szansa na podsumowanie dotychczasowej działalności, ale również okazja do tego, by spojrzeć w przyszłość. Popularna Trzydziestka Piątka ma w planach realizację innowacyjnych projektów dla młodzieży. Jednym z nich jest Świetlicowy Pociąg do Wiedzy. Będą to zajęcia oparte na kreatywności. Planujemy stworzyć trzy bloki tematyczne: wynalazca, odkrywca i podróżnik. W pierwszym bloku uczniowie odkrywają to, co nas otacza, w drugim bloku dzieci zaczynają projektować swoją przestrzeń domową, czy dzielnicową, zaś w trzecim uczniowie poznają świat jego bogactwo kulturowe i przyrodnicze.  Dzieci co dwa trzy miesiące będą realizować takie bloki. Świetlica jest pod tym względem fenomenalnym miejscem, ponieważ daje możliwość realizacji różnych projektów, gdzie dzieci nie muszą się spieszyć na inne zajęcia szkolne  – opowiada Janina Ostałowska.
Życzymy Szkole Podstawowej nr 35 dalszych sukcesów w kształceniu i inspirowaniu młodych ludzi.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte