Piłka jest jedna i cel też!

W środę 31 maja na Narodowym Stadionie Rugby królować będzie piłki nożna. Na zieloną murawę gdyńskiego obiektu wybiegną młodzi piłkarze, by rozegrać XVIII Pomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Impreza odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który trwa od 27 maja do 4 czerwca. Na boisku zobaczymy 150 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Gdyński turniej jest częścią Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Podczas jego trwania w całej Europie odbywają się turnieje piłkarskie. Łącznie w ponad 450 imprezach rozgrywanych w 50 państwach weźmie udział 45 tysięcy zawodników. Hasło, które stanowi motyw przewodni dla młodych piłkarzy, brzmi: Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w wysiłku.
Gdyńskie zawody mają na celu propagowanie idei Olimpiad Specjalnych, a w szczególności piłki nożnej, jako jednej z jej dyscypliny. Celem zajęć i treningów sportowych osób z niepełnosprawnością intelektualną jest nie tylko rozwój fizyczny zawodników, ale również ich rozwój społeczny. Aktywność sportowa pozwala zdobywać nowe umiejętności, przełamywać bariery oraz uczy większej pewności siebie.
Honorowy patronat nad turniejem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Początek zawodów w środę na Narodowym Stadionie Rugby o godz. 10.00.

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!