Jeśli znowu stać się dzieckiem, to tylko w Gdyni!

Z okazji Dnia Dziecka Gdynia zaprasza na Wielki Festyn Rodzinny. Będą dmuchane place zabaw, ścianka wspinaczkowa, gry i zabawy sportowe, warsztaty konstruktorskie oraz nauka tańca. Będzie familijnie, kolorowo i wesoło. Nie będą to jednak jedyne atrakcje przygotowane dla najmłodszych gdynian. Na wszystkie dzieci z okazji ich święta czeka w Gdyni mnóstwo ciekawych wydarzeń. Żaden z najmłodszych mieszkańców z pewnością nie będzie się nudzić. Dla dorosłych również coś się znajdzie. Bo jeśli znów choć na chwilę stać się dzieckiem, to tylko w Gdyni!
Miasto Gdynia zaprasza na Wielki Festyn Rodzinny
Podczas tegorocznego Dnia Dziecka w Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie, a bogaty program imprezy zapewni wszystkim wspaniałą zabawę przez wiele godzin.
Różnorodne zajęcia warsztatowe, pokaz wielkich baniek mydlanych, wyczekiwane przez najmłodszych zabawki dmuchane, moc atrakcji przygotowanych przez aktorów Sceny 138 z Centrum Kultury w Gdyni, w tym spotkanie z Pippi Pończoszanką i jej przyjaciółmi, to wszystko czeka na najmłodszych mieszkańców i ich rodziny.
Wszystkie przygotowane przez Partnerów Gdyni Rodzinnej atrakcje dla dzieci są bezpłatne. Wśród nich w tym roku znalazły się między innymi:

dmuchane place zabaw
warsztaty plastyczne
warsztaty robotyki
ścianka wspinaczkowa
kręgle
trampoliny
gry planszowe
warsztaty gry na kotłach karaibskich
ogólnorozwojowy tor przeszkód
gry w tenisa
pokazy i nauka układów tańca gdyńskiej grupy cheerleaderek juniorek
gry i zabawy sportowe: przeciąganie liny dla dzieci i rodziców, rzuty do celu, tory sprawnościowe, gra w boule, frisbee, ringo
zawody na rowerkach biegowych
warsztaty konstruktorskie, chemiczne i majsterkowanie
malowanie twarzy, animacje i gry dla dzieci, modelowanie figur z balonów
ekspozycja wozów strażackich, policyjnych oraz samochodów Straży Miejskiej
test „małego policjanta”
pokazy sekcji karate
pokazy sekcji Capoeira

Szczegółowe informacje na stronie www.gdyniarodzinna.pl.
4 czerwca, w godz. 11:00- 16:00, Park Rady Europy.
Gdyńskie Centrum Sportu
Z okazji Dnia Dziecka, ale również zbliżających się Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 na Narodowym Stadionie Rugby odbędzie się festyn „Sportowy Dzień Dziecka – Nasze EURO 2017”. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. turniej piłkarski , test wiedzy o Gdyni i północnych Kaszubach, konkurs na najlepszego sprawozdawcę sportowego, spotkania z piłkarzami, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z pucharem UEFA EURO U21 oraz inne aktywności piłkarskie dla dzieci i dorosłych.
Zapisy do festynu wciąż trwają.
Więcej informacji na www.gdyniasport.pl.
2 czerwca, w godz. 10:00-16:00, ul. Kazimierza Górskiego 10.
Gdyńskie Centrum Filmowe
Od 1 czerwca Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci na nowy film pt. "Nazywam się Cukinia". Jest to wielokrotnie nagradzana animacja produkcji szwajcarsko-francuskiej w reżyserii Claude’a Barras’a. Film trwa 66 minut. Skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Natomiast już 3 czerwca na najmłodszych widzów i ich opiekunów czeka kolejne spotkanie z polską animacją dla dzieci, czyli poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” Tym razem widzowie Kina Studyjnego GCF zobaczą cztery klasyczne polskie animacje, prezentujące polskie baśnie i legendy. Po seansie swoją ulubioną bajkę przeczyta młodym widzom aktorka, Katarzyna Figura.
Więcej informacji na www.gcf.org.pl .
3 czerwca, godz. 10:00, plac Grunwaldzki 2
Centrum Kultury w Gdyni
Wydarzenia sportowe to nie jedyne niespodzianki przygotowane dla dzieci. Równie mocno co aktywności fizyczne dzieci lubią bajki, dlatego gdyńskie Centrum Kultury dla wszystkich ich miłośników przygotowało spektakl, na który będą mogli wybrać się wraz z rodzicami. Przedstawienie „Superświetnie” Szymona Jachimka w reż. Magdaleny Bochan-Jachimek grupy „W Kaczych Butach” to bajka dla dzieci i opowieść dla dorosłych. Mała Oliwia co i rusz dostaje nowy prezent: misia, lalkę czy świecącą piłkę. Tym samym brakuje jej czasu, żeby porządnie pobawić się każdą z otrzymanych rzeczy. Odłożone na półkę zabawki postanawiają zawalczyć o uwagę Oliwii…
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl .
2 czerwca, godz. 19:00, 3 czerwca, godz. 16:00, 4 czerwca, godz. 12:00, ul. Łowicka 51 .

Młodzieżowy Dom Kultury
Gdyby jednak komuś brakowało aktywności sportowych, to Rodzinny Festyn na Sportowo  Młodzieżowego Domu Kultury jest kolejną propozycją czynnego świętowania Dnia Dziecka. Na przybyłych gości czekać będą występy wokalno-taneczne, konkursy plastyczne, gry i zabawy sportowe oraz pokazy cyrkowe. Swoje umiejętności zaprezentują także strażacy z OSP PKM Gdynia. Natomiast na zakończenie zabawy będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie w Foto-Budce.
3 czerwca, w godz.11:00-13:00, ul. Grabowo 2
Muzeum Miasta Gdyni
Warsztaty, rodzinne oprowadzania i wiele innych przyjemności. To wszystko czeka na dzieci i ich opiekunów w Muzeum Miasta Gdyni.
W programie:

11:00 – 13:00 Rodzinne warsztaty projektowania małych przedmiotów „Świat w pudełku po zapałkach”
Co zmieści się w pudełku po zapałkach? Czy ktoś może w nim zamieszkać? Podczas warsztatów dzieci poznają baśniowy świat miniatur stworzony przez artystę Roberta Romanowicza i urządzą malutkie pokoje dla malutkich bohaterów.

Bilety: 10 zł od uczestnika/ 5 zł za każde kolejne dziecko / opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.
Z powodu ograniczonej liczby miejsc konieczna wcześniejsza rezerwacja: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

13:00 – 13:45 Rodzinne oprowadzanie z przygodami „Na tropie złodzieja krzeseł”
Kim jest Pomysłodawca? Kogo poznał Kapselek podczas swojej podróży i gdzie mieszka pszczółka Grisza? Na te i inne pytania odpowiedzi padną podczas odkrywania magicznego miniaturowego świata stworzonego przez Roberta Romanowicza. W trakcie rodzinnego zwiedzania wystawy „ Po drugiej stronie ilustracji. Miniatury Roberta Romanowicza” na dzieci czekają przygody oraz nowi niesamowici przyjaciele.

14:00 – 14:45 Spotkanie z Jackiem Friedrichem „Książki i dzieci”
W ten wyjątkowy dzień dyrektor muzeum czytać będzie dzieciom ilustrowane bajki Roberta Romanowicza. Najmłodsi poznają tajemniczy świat Miszy i Griszy.

15:00 – 17:00 Rodzinne warsztaty projektowania miniatury wnętrz – „W pracowni miniatury”
Świat w miniaturze fascynuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas warsztatów nauczą się, jak tworzyć elementy wyposażenia mieszkania dla małych bohaterów – zabawek, a także konstruować miniaturowe meble, lampki, książeczki i inne małe przedmioty.

Bilety: 10 zł od uczestnika/ 5 zł za każde kolejne dziecko / opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny
Z powodu ograniczonej liczby miejsc konieczna wcześniejsza rezerwacja: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37
3 czerwca, w godz.11:00-17:00, ul. Zawiszy Czarnego 1.
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
Z okazji takiego święta bajek nigdy dość, a zwłaszcza baśni. Dlatego Teatr Miejski zaprasza na „Śnieżkę i krasnoludki” braci Grimm w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Jedna z najpiękniejszych baśni świata, niosąca przesłanie o sile przyjaźni, miłości i poczuciu własnej wartości. Muzyczna opowieść o pięknej księżniczce, okrutnej macosze, siedmiu krasnoludkach i lustereczku mówiącym prawdę! Ogromna dawka humoru i przewrotnego komizmu na długo wprawi całe rodziny w wyśmienity nastrój.
Więcej informacji na www.teatrgombrowicza.art.pl.
2 i 6 czerwca, godz.10:00, 3 i 4 czerwca, godz.16:00, ul. Bema 26
Teatr Gdynia Główna
Dla wszystkich tych, którzy lubią być zaskakiwani przez dobrze znane historie Teatr Gdynia Główna przygotował spektakl „Czerwony Kapturek” (trochę inna historia) w reż. Piotra Srebrowskiego.
Dawno…a w zasadzie nie tak dawno temu, w pewnym lesie, który nie jest za daleko, razem z mamą żył sobie Czerwony Kapturek, który nie był do końca zwykłą dziewczynką. Żył tam też Wilk, który musiał emigrować z innego lasu, Gajowy – prawdziwy macho, oraz bardzo mądra Babcia. Ich losy połączyła niesamowita, zabawna i bardzo ważna przygoda.
Więcej informacji na www.teatrgdyniaglowna.pl.
4 czerwca godz. 12:00, plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1).

Klub Marynarki Wojennej
Z okazji Dnia Dziecka Klub Marynarki Wojennej zaprasza na Chrzest Morski na pokładzie okrętu – muzeum ORP „Błyskawica”. Najmłodsi będą mogli zostać przyjęci w poczet poddanych Króla Neptuna. Kandydaci na wilków morskich będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną, odwagą oraz sprostać wszelkim wymyślnym próbom, którym zostaną poddani przez świtę króla mórz i oceanów. Każde dziecko, które dzielnie pokona własne słabości, otrzyma z rąk Neptuna dyplom wilka morskiego.
W tym dniu na pokład wchodzą tylko dzieci, rodzice mogą obserwować swoje pociechy z nabrzeża. Wstęp wolny.
4 czerwca, w godz. 11.00 - 13.00, al. Jana Pawła II 1

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!