„Gotuj się dla Mariusza” charytatywnie

W niedzielę 4 czerwca szykuje się niezwykła akcja charytatywna pod hasłem „Gotuj się dla Mariusza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc w walce z ciężką chorobą nowotworową. Wydarzenie połączone będzie z próbą bicia kulinarnego rekordu Polski. Akcja „Gotuj się dla Mariusza" zorganizowana jest dla Mariusza Judyckiego – aktywnego kibica Arki Gdynia, który walczy z glejakiem mózgu. Zebrane fundusze w całości zostaną przekazane na jego leczenie. – mówi Janina Wasylka współorganizatorka wydarzenia.
Wolontariuszy kwestujących na rzecz Mariusza będzie można spotkać w okolicach muszlikoncertowej na placu Grunwaldzkim w godz. 11.00-18.00. Ci zaś, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście w wydarzeniu, mogą okazać pomoc, wpłacając cegiełki na konto PKO BP 94 1020 1853 0000 9102 0056 2371 w tytule wpisując hasło: Gotuj się dla Mariusza.
Akcji charytatywnej towarzyszyć będzie atrakcyjne wydarzenie, jakim jest bicie kulinarnego rekordu Polski. Wezmą w nim udział zawodowi kucharze z gdyńskich szkół i przedszkoli, którzy wspólnie z organizatorem ugotują największą w Polsce zupę owocową.
W gdyński Dzień Dziecka zapraszamy na plac Grunwaldzki przy muszli koncertowej, gdzie ustawimy dość spory garnek, bo o pojemności 3 m³, czyli 3000 litrów, w którym ugotujemy 500 litrów zupy wiśniowej z makaronem, czym ustanowimy oficjalny rekord Polski – tłumaczy Jarosław Kłodziński, współorganizator akcji.
Sam garnek waży ponad 500 kg i jest stalowym prostopadłościanem o wysokości 2 m. Aby do niego zajrzeć, trzeba wejść na specjalne rusztowanie. Gotowanie rozpocznie się już o 4 rano i potrwa do godz. 14.00.
Oczekiwanie na degustację umilać będą występy artystyczne dzieci. Dodatkowo, podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody dla Szkół Podstawowych w konkursie Moja Szkoła jest najlepsza.
Akcja odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 13.00 na placu Grunwaldzkim (muszla koncertowa) obok Teatru Muzycznego.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi