Centrum Nauki Experyment obchodzi 10. urodziny!

Pierwsze na Pomorzu centrum nauki obchodzi w tym roku okrągłe urodziny. Z tej okazji przygotował dla swoich gości szereg atrakcji – od wystrzałowych pokazów przed budynkiem, po pokazy prezentowane przez małych i dużych naukowców. Jak co roku wielkie świętowanie połączone będzie z obchodami Dnia Dziecka i potrwa od 1 do 4 czerwca. Dokładnie w Dzień Dziecka 1 czerwca minie 10 lat, od kiedy otwarto pierwszą interaktywną wystawę Experymentu. Od tego czasu w centrum zorganizowano tysiące warsztatów, pokazów, zajęć i wykładów popularnonaukowych dla dzieci, młodzieży  i dorosłych. Experyment odwiedziło już ponad milion gości z Polski i zagranicy, a z roku na rok zainteresowanie wystawą nieustannie rośnie. W przełomowym 2013 roku ponad 5 tys. osób wzięło udział w uroczystym otwarciu wystawy w nowej, siedem razy większej odsłonie, która dziś jest wizytówką Gdyni i Pomorza.
– Chcemy podziękować naszym gościom za to, że towarzyszyli nam przez ostatnie 10 lat, aktywnie uczestniczyli w organizowanych wydarzeniach i nieustanne inspirowali nas do ulepszania wystawy i programu działań. Dlatego z okazji urodzin przygotowaliśmy dla nich wyjątkowy program urodzinowy – mówi Ewa Jasińska, dyrektor Centrum Nauki Experyment.
Jak co roku wielkie świętowanie urodzin Experymentu połączone będzie z obchodami Dnia Dziecka. Od 1 do 4 czerwca przed budynkiem centrum na najmłodszych i ich rodziców będą czekały wystrzałowe niespodzianki.
Natomiast w weekend 3 i 4 czerwca Experyment przygotował dla swoich gości szereg wyjątkowych atrakcji na wystawie m.in.: The Best of Experyment, czyli pokazy najlepszych i najciekawszych eksperymentów naukowych w wykonaniu edukatorów centrum, prezentacje kół naukowych z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałów Akademii Marynarki Wojennej, podczas których studenci i wykładowcy zaprezentują eksperymenty z fizyki, chemii czy mechaniki oraz pokazy najnowszych technologii podwodnych. Ponadto o swoich badaniach i odkryciach opowiedzą Mali Naukowcy Polskiej Akademii Dzieci oraz laureaci konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". Odwiedzających czeka też prawdziwe show, które Experyment przygotował wraz z Centrum Nauki Humanitarium oraz z gośćmi z Wrocławia.

W dniach 1-4 czerwca bilety na wystawę (w tym atrakcje urodzinowe) będą dostępne dla wszystkich – dzieci i dorosłych w specjalnej cenie: 12 zł.
Więcej informacji na www.experyment.gdynia.pl .
fot. Tomek Kamiński

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!