Perły Samorządu 2017 zakończone

W Gdyni zakończył się kongres „Perły Samorządu 2017”, organizowany przez Dziennik Gazeta Prawna i nasze miasto. Były to owocne dwa dni, podczas których eksperci podejmowali istotne kwestie w zakresie polityki rządowej oraz wymieniali się doświadczeniami wynikającymi z działalności samorządowej. Wydarzeniu w czwartek towarzyszyła gala plebiscytu „Perły Samorządu”, z kolei dziś przyznano wyróżnienia w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. Wśród nagrodzonych znalazła się Gdynia, reprezentowana przez Joannę Zielińską, przewodniczącą rady miasta i jednocześnie pełnomocnik prezydenta ds. kultury fizycznej i sportu. Okazją do podsumowania dwóch owocnych dni była sesja zamykająca, w której wzięła udział wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. Wraz z panelistami, wśród których znaleźli się także prof. Stanisław Faliński, kierownik Katedry Administracji i Zarządzani Publicznego na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich, Zenon Rodzik, wiceprezes Związku Powiatów Polskich i starosta powiatu opolskiego, a także Paweł Tomczak, dyrektor Biura Związku Gmin Wiejskich RP poruszano tematy, które z punktu widzenia samorządowców w tym momencie są najważniejsze. Omówiono problemy z jakimi borykają się samorządy, rozwiązania prawne, na które wciąż czekają oraz poruszono kwestie, które hamują rozwój regionów.
Bardzo się cieszę, że to święto samorządu, przypadające w przeddzień 27. rocznicy pierwszych wyborów samorządowych, miało miejsce w Gdyni. Było nam niezmiernie miło Państwa tutaj gościć. Mamy nadzieję, że przy okazji tych, którzy Gdyni nie znają, oczarowaliśmy tym ślicznym miastem i że spotkamy się tu ponownie – powiedziała na zakończenie Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Kongres „Perły Samorządu” był wyjątkowo bogaty w wydarzenia. Składał się z szeregu spotkań, paneli dyskusyjnych i debat, które poruszały kwestie ważne z punktu widzenia samorządów. W programie znalazły się m.in. takie tematy, jak: system finansowania samorządów, możliwe zagrożenia płynące z pozabankowych systemów pożyczkowych, sprawy związane z konstruowaniem i bilansowaniem budżetów. Omawiano problematykę dotyczącą rewitalizacji i tworzenia spójnej wizji rozwoju miast, wskazywano istotę rozwoju elektromobilności i gazomobilności. Ponadto dyskutowano na temat rządowych zmian w służbie zdrowia, ale także poruszano kwestie nowoczesnej polityki informacyjnej w samorządach.
Przypomnijmy, że w trakcie gali finałowej plebiscytu Perły Samorządy 2017 Gdynia zdobyła wyróżnienia m.in. za doskonałą niskoemisyjną komunikację miejską, a prezydent Wojciech Szczurek zajął III miejsce w kategorii „Włodarz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców".

Gdynia wzorem w programie Dostępność Plus
Wyjątkowe urodziny Julki
"Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie"
Rozlicz PIT w Rivierze z pomocą urzędników!
Śródmieście się zmienia. Miej na to wpływ