Poznajcie odjazdowego bibliotekarza

Znamy się z biblioteki, gdzie łączy nas pasja do książek, ale w najbliższą sobotę 27 maja będzie okazja, by poznać się jeszcze lepiej. Gdyńskimi ulicami przejedzie „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rowerowe spotkanie integracyjne czytelników i bibliotekarzy z naszego miasta. Na rowerach czytelnicy i pracownicy Biblioteki Gdynia przejadą  o godz. 10.00 sprzed Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98). Trasa w stronę Kolibek będzie biegła ulicami Stryjską, Kaczą, Nałkowskiej i aleją Zwycięstwa. Kolumna rowerową będzie poruszała się w eskorcie policji, w czasie jej przejazdu możliwe są chwilowe zmiany w organizacji ruchu. Około godz. 12.00 gdyńscy miłośnicy literatury spotkają się z rowerzystami z Gdańska i Sopotu w Kolibkach. Następnie cała grupa przejedzie na Bulwar Nadmorski.
Po raz kolejny, wspólnie z bibliotekarzami z Gdańska i Sopotu, przejedziemy na rowerach przez najważniejsze gdyńskie ulice. Celem wydarzenia jest popularyzacja bibliotek oraz integracja środowiska bibliotekarskiego z Trójmiasta i okolic. Mamy nadzieję, że uczestnicy będą się świetnie bawić i miło spędzą z nami sobotnie przedpołudnie - mówi Dariusz Rybacki z Biblioteki Gdynia. W wydarzeniu mogą wziąć również udział pracownicy bibliotek szkolnych i naukowych.
Po przyjeździe na Bulwar Nadmorski na uczestników będą czekały bibliorower, a także stoiska bookcrosingowe. Na miejscu odbędą się również konkursy wiedzy bibliotecznej.
Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja podczas, której miłośnicy przejadą przez swoje miasta i aktywnie spędzą wiosenne popołudnie, jednocześnie promując czytelnictwo. W Trójmieście oprócz Biblioteki Gdynia udział w wydarzeniu biorą Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie.
W związku z przejazdem kolumny rowerzystów wystąpią zmiany w organizacji ruchu w godz. 12.00 – 12.30 w ciągu ulic al. Zwycięstwa i Piłsudskiego.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte