Podyskutujmy o piwie

W czwartek na całym świecie celebrujemy Światowy Dzień Piwowara, zaś w sobotę 27 maja Gdynia zamieni się w pomorską stolicą piwa. Miłośnicy i wytwórcy bursztynowego napoju będą mieli okazję spotkać się i podyskutować na bieżące tematy podczas I Pomorskiego Spotkania Piwowarów w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Sobotnie wydarzenie jest kierowane głównie do osób, które zajmują się piwowarstwem, domowym, rzemieślniczym, restauracyjny i regionalnym, a także do smakoszy, dla których złocisty trunek stanowi prawdziwą pasję. Pomorskie Spotkanie Piwowarów to wyjątkowa okazja, by zdobyć nowe kontakty, oraz poszerzyć horyzonty, a także przekazać własne doświadczenia, oraz porozmawiać o marketingu i technologii warzenia złotego trunku.
Pomorskie Spotkania Piwowarów, to także okazja, by zintegrować środowisko wytwórców i pasjonatów piwa. Celem wydarzenia jest połączenie pasji, technologii i nauki oraz rozwoju i promocji marki browarniczej. Wśród prelegentów, którzy będą przekazywali swoje doświadczenia znajdą się Filip Paprocki twórca pierwszych polskich płynnych drożdży oraz Tomasz Kopyra, publicysta, vloger i piwowar domowy, autor bestsellera „Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć żeby nie wyjść na głupka.”
Jedną z cech dobrego piwowara powinna być pasja. Przede wszystkim powinien lubić piwo. Spotkałem już ludzi którzy zawodowo warzyli piwo, nawet go nie lubiąc – efekty były niestety często opłakane – mówi Tomasz Kopyra.
Piwowarstwo to także element sztuki kulinarnej. Jeżeli możemy mówić o sztuce kulinarnej, gdzie tworzone potrawy są dziełami kreacji artystycznej, to również możemy mówić o sztuce piwowarskiej, gdzie tworzone piwo posiada znamiona nie tylko napoju, ale też unikalnego dzieła – dodaje Tomasz Kopyra.
Pomorskie Spotkanie Piwowarów odbędzie się w sobotę 27 maja w godz. 9.00 – 16.30. W Budynku III Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wymagana jest rejestracja: http://spotkaniapiwowarow.pl/. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 20 zł.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte