Największe koło widokowe ponownie w Gdyni

W Dzień Matki, 26 maja na Molo Południowym, w sąsiedztwie gdyńskiej Mariny wystartuje jedna z popularniejszych letnich atrakcji - największe w Polsce, niemalże 60-metrowe koło widokowe „Wheel of Vision ”.
Od końca maja aż do pierwszego weekendu września będzie można podziwiać przepiękną panoramę Gdyni, Zatoki Gdańskiej, a nawet Helu. Będzie to możliwe dzięki największemu w Polsce kołu widokowemu, które ponownie stanie się letnią atrakcją Gdyni. To prywatna inicjatywa, ale bardzo szybko w poprzednim sezonie stała się jedną z wakacyjnych wizytówek miasta. Właścicielem koła jest Oscar Bruch, niemiecki przedsiębiorca z Düsseldorfu. - Koło widokowe będzie główną atrakcją organizowanego w tym roku parku rozrywki „Gdynia Family Park”, który wystartuje z końcem czerwca i pozostanie w Gdyni do 31 sierpnia. Partnerem głównym parku jest Aquapark Sopot. Dzięki temu zostanie wprowadzona specjalna wzajemna oferta rabatowa dla naszych klientów – mówi Krzysztof Kuczyński, pełnomocnik właściciela koła.

Konstrukcja mierzy 55 metrów i składa się z 41 kabin 8-osobowych i jednej gondoli VIP dla 4 osób. Jednocześnie kołem przejechać się mogą 332 osoby. Przejazd trwać będzie ok. 15 minut. W tym czasie wykonane zostaną 3 obroty. 
W dniu otwarcia atrakcji, z okazji Dnia Matki, wszystkie mamy które przyjdą ze swoimi pociechami, będą mogły zakupić bilet ulgowy w cenie 15 zł. Podobna promocja przewidziana jest w Dniu Dziecka.

Ale to nie będzie jedyna szansa na sprawienie komuś przyjemności, gdyż tak jak rok temu, tak i w tym, będzie można wynająć gondolę na specjalną okazję.

- Dzięki współpracy z gdyńskimi restauratorami  będzie można zjeść w wynajętej gondoli śniadanie, obiad, czy romantyczną kolację w jednym ze współpracujących z nami lokali – wyjaśnia Krzysztof Kuczyński.

Na przejażdżkę kołem może wybrać się każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych. Cena biletu normalnego wynosi 25 zł, natomiast ulgowego (dla dzieci do 140 cm wzrostu) 15 zł. Przewidziany jest także rabat dla grup zorganizowanych. Atrakcja, która znajduje się przy al. Jana Pawła II 13, będzie czynna w godzinach od 11.00 do 22.00 lub dłużej.

fot. Marta Jaszczerska

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi