Gdynia z nagrodą "Wizja zmieniająca oblicze miasta"

Gdynia została laureatem gali Real Estate Impactor w kategorii „Wizja zmieniająca oblicze miasta”. Szczególne uznanie w oczach oceniających znalazł proces rewitalizacji i przedsięwzięcia wpływające na komfort życia mieszkańców. Wyróżnienie odebrał prezydent Wojciech Szczurek. Ceremonia była częścią dwudniowego kongresu organizowanego w naszym mieście przez gazetę Rzeczpospolita.  Kategoria "Wizja zmieniająca oblicze miasta" ma na celu docenienie rewitalizacji, zagospodarowania zaniedbanych obszarów, budowy całkiem nowych dzielnic, czyli przedsięwzięć w sposób zasadniczy wpływających na komfort życia mieszkańców. Kapituła postanowiła nagrodzić autorów i osoby odpowiedzialne za takie wizje, nawet kiedy znajdują się one jeszcze w fazie realizacji. I tak jest w przypadku Gdyni, gdzie rewitalizacja sześciu wybranych obszarów miasta rozpoczęła się kilka miesięcy temu i potrwa parę najbliższych lat. W tej samej kategorii doceniono także Łódź.
Nagrody Real Estate Impactor przyznane zostały jeszcze w czterech innych kategoriach:  
- Za stworzenie nowych ikon miast - w ośrodkach miejskich powstają budowle lub kompleksy obiektów, których stworzenie wymagało wizji i rozmachu – architektonicznego, urbanistycznego i biznesowego. W tej kategorii zwyciężyła firma BBI Development SA za inwestycję Złota 44.
- Za obiekt, który wnosi nową wartość - nie muszą być efektowne ze wszelką cenę, nie muszą być imponujące. Ale tworzą nową jakość w miejskiej przestrzeni, wnoszą nową wartość w tkance życia społecznego. Laur przyznano firmie Griffin Real Estate, Hala Koszyki w Warszawie.
- Za imponujące rozwiązanie technologiczne - branża nieruchomości rozwija się wraz z technologiami. Jednocześnie polska gospodarka potrzebuje innowacji i najnowocześniejszych rozwiązań. Za wprowadzanie takich rozwiązań w nieruchomościach powstających w naszym kraju wyróżniono Domy Kraby.
Ponadto, kapituła składajaca się z dziennikarzy Rzeczpospolitej przyznała Grand Prix dla firmy mającej największy wpływ na branżę nieruchomości. Zwycięstwo przypadło w udziale Griffin Real Estate.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku