Najmłodsi gdynianie uczą się zdrowego odżywiania

Osiem gdyńskich szkół podstawowych bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Śniadanie Daje Moc" propagującym wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe. Kolejne placówki także mogą jeszcze dołączyć.
O tym że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, słyszał chyba każdy. Śniadanie zapewnia siłę i energię oraz jest jednym z najważniejszych elementów prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka. To dzięki niemu dzieci lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy. Właśnie dlatego powstał ogólnopolski program edukacyjny Śniadanie Daje Moc, promujący zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych i ich rodziców. Przystapiło do niego juz prawie 8 tys. placówek, w tym osiem gdyńskich podstawówek: SP33, SP40, SP10, SP29, SP26, Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa, Gdyńska Szkoła Społeczna oraz Amerykańska Szkoła Podstawowa. Program skierowany jest do uczniów klas 0-3 szkół podstawowych w Polsce. Najważniejszym jego działaniem są kluby śniadaniowe zakładane w klasach. Tam nauczyciele prowadzą lekcje edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka, na podstawie scenariuszy w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka.

Do ogólnopolskiego programu cały czas można się przyłączyć, więcej informacji na www.sniadaniedajemoc.pl.

Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Rzecznik Praw Dziecka. Patronami regionalnymi m.in. Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Pierwsza kobieta za sterami Anakondy
Kryształowy Laur dla prezydenta Gdyni
Studenci Akademii Experymentu z dyplomami
Niezwykłe historie Gdynian w obiektywie
Gdynia zaprasza na swoje urodziny