Za nami kolejna edycja Nocy Muzeów w Gdyni

Z soboty na niedzielę odbyła się w w Gdyni kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Chociaż impreza organizowana jest od kilkunastu lat, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Przy pięknej, letniej pogodzie w Gdyni pojawiły się tłumy odwiedzających. Przed Muzeum Miasta Gdyni stanął trolejbus Skoda 9Tr20 wyprodukowany w 1975 r. Tego typu pojazdy jeździły po ulicach miasta w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. W Noc Muzeów można było wyruszyć w sentymentalny kurs i poznać historię gdyńskiej komunikacji. Poza podróżowaniem zabytkowym trajtkiem, goście mieli też okazję za pomocą stempli ozdobiać torby.
Tłumy pojawiły się też na Nocy Muzeów w Muzeum Marynarki Wojennej, które przygotowało m.in. pokaz musztry paradnej, pokazy rekonstrukcji i oczywiście smakowitą grochówkę.
Nie nudzili się Ci, którzy zajrzeli do podziemi gdyńskiej biblioteki. Podziemia Czytelni Naukowej zamieniły się w moskiewskie metro z ponurej postapokaliptycznej przyszłości 2033 roku. W tej przestrzeni zaaranżowany został pokój ucieczki inspirowany powieścią Dmitrija Głuchowskiego „Metro 2033”.
Zobacz jak było podczas Nocy Muzeów w Gdyni:

Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW