Logo, z którym Marynarce będzie do twarzy

Z okazji przyszłorocznej 100. rocznicy powstania Marynarki Wojennej został ogłoszony konkurs na logo uświetniające to wyjątkowe wydarzenie. Każdy może spróbować swoich sił i zostać autorem jubileuszowej identyfikacji morskich sił zbrojnych. Oprócz oczywistej w takich przypadkach satysfakcji, na zwycięzcę czeka 5000 złotych nagrody. - Logo powinno podkreślać „morskość” instytucji, dlatego może zawierać kotwicę lub inne emblematy charakterystyczne dla Marynarki Wojennej. Jednocześnie chcielibyśmy, aby znak ten oddawał uroczysty i dostojny charakter wydarzenia – mówi rzecznik prasowy 3. Flotylli Okrętów, kmdr ppor. Radosław Pioch.
W konkursie „Rocznica w znaku” może wziąć udział każdy, kto posiada talent plastyczny i potrafi obsługiwać programy graficzne. Nie tylko osoby fizyczne, ale również firmy specjalizujące się w projektowaniu znaków graficznych. A jest o co walczyć. Autor najlepszego projektu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tys. złotych, a jego praca umieszczona zostanie na plakatach, ulotkach, nośnikach elektronicznych i w Internecie, nośnikach reklamy zewnętrznej oraz gadżetach promocyjno-reklamowych, które związane będą z obchodami 100-lecia Marynarki Wojennej.

Wytyczne co do konkursu są ścisłe, w końcy nie ma co się dziwić, to jest wojsko. Znak powinien być zgodny z aktualnymi trendami projektowania i wskazywać na profil działalności Marynarki Wojennej. Powinien też zawierać napis: "1918-2018. 100 lat Marynarki Wojennej".
Czasu na stworzenie koncepcji jest jeszcze sporo. Projekty należy przesłać do 30 czerwca (decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowe wytyczne dotyczące projektu, regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są do pobrania na stronie 3. Flotylli Okrętów.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku