Czas na kobiety - w środę w PPNT

Aktywna kobieta to spełniona kobieta – przekonują organizatorki konferencji „Czas na kobiety” i zapraszają w najbliższą środę do Gdyni. Dla uczestników przygotowano prelekcje i warsztaty poświęcone aktywizacji społeczno-zawodowej kobiet. Będzie można nie tylko posłuchać, ale też porozmawiać o sytuacji pań na lokalnym rynku pracy, popracować nad planem własnego rozwoju. Warsztaty poprowadzą zawodowe psycholożki i coachki, a w gronie uczestniczek dyskusji jest Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. Konferencja „Czas na kobiety” odbędzie 24 maja w godz. 9.00-16.45 w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (budynek III, al. Zwycięstwa 96/98) w Gdyni. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kongres Kobiet, przy współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych. Chęć udziału można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej SKK, kongreskobiet.pl. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.
Uczestniczki konferencji będą mogły wziąć udział w trzech wykładach, dwóch warsztatach i dyskusji. W programie m.in. prelekcje dotyczące praw i szans kobiet w XXI wieku i obecnej sytuacji pań na lokalnym rynku pracy. W części warsztatowej będzie można m.in. popracować nad własnym rozwojem i wyzwaniami biznesowymi, natomiast dyskusja dotyczyć będzie pokonywania barier i stereotypów. Obok wiceprezydent Gdyni udział w niej wezmą m.in. ekonomistka Elżbieta Jachlewska, doktor nauk o polityce Barbara Kijewska, gdyńska społeczniczka Urszula Zalewska.
Gdyńska odsłona konferencji jest jedną z kilku organizowanych w całym kraju pod hasłem „Czas na kobiety”. Poprzednie odbyły się m.in. we Wrocławiu, Lublinie, Krakowie i Poznaniu.

Stowarzyszenie Kongres Kobiet to największa kobieca organizacja pozarządowa w Polsce. Celem ogólnopolskiego projektu „Czas na kobiety” jest wzmacnianie i aktywizowanie kobiet tak, by samodzielnie realizowały się w życiu zawodowym, miały wiedzę, chęć, motywację oraz narzędzia do zakładania własnych biznesów i – czerpały satysfakcję z pracy.     

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!