Na nartach przy bulwarze

Szykuje się wyjątkowa gratka dla osób chcących skorzystać z wodnego szaleństwa. W najbliższą sobotę 20 maja na Bulwarze Nadmorskim ruszy wyciąg do nart wodnych. Do tej pory to była atrakcja znana głównie z jezior, więc możliwość „szusowania” po wodach Zatoki Gdańskiej zapowiada się doskonale. Wyciąg do nart wodnych działa w zbliżony sposób do znanego z górskich stoków wyciągu orczykowego. Składa się dwóch masztów i kabla głównego, który biegnie przez dwie rolki zwrotne. Szybkość ruchu można regulować, zależy to od umiejętności pływacza. Byliśmy z przyjaciółmi we Wrocławiu tam zobaczyliśmy wake park, doszliśmy do wniosku, że fajnie by było stworzyć taki w Gdyni – mówi Jacek Kutawiński z Wake Bay.
Jedna sesja użytkowa trwa 60 minut, maksymalnie na wyciągu mogą przebywać 4 osoby. W tym czasie pod okiem instruktora można doszkolić swoje umiejętności. Przydatne podczas takiej formy aktywności są umiejętności wyniesione z narciarskiego stoku.
Z wyciągu będą mogły skorzystać osoby, które chcą poczuć trochę adrenaliny. Osoby, które chciałyby skorzystać z wyciągu, muszą umieć pływać i mieć powyżej ośmiu lat – wyjaśnia Jacek Kutawiński.
Od czerwca odwiedzających Wake Bay będą czekały dodatkowe atrakcje, takie jak flyboard, za pomocą, którego można wykonywać akrobacje, unosząc się nad wodą. Ponadto planowane jest udostępnienie deski typu SUP, na której można pływać przy pomocy wiosła.
Wyciąg będzie działał od soboty 20 maja przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, skorzystać z niego będzie można do ostatniego weekendu września. Ceny uzależnione są od pory dnia.

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!