Wspólne projektowanie przestrzeni przy Chwarznieńskiej

Studenci architektury Politechniki Gdańskiej ponownie spotkali się z mieszkańcami Witomina, by rozmawiać o zagospodarowaniu przestrzeni w rejonie rewitalizacji. W czwartek, 18 maja, „na tapetę” wzięli tereny przy ul. Chwarznieńskiej, przy budynkach od numeru 4 do 8. By teren stał się przestrzenią przyjazną i zachęcająca do aktywności na świeżym powietrzu zaproponowano inne wykorzystanie dotychczasowego parkingu. Teren ten miałyby stać się zielonym placem rekreacji . Auta mogłyby parkować na niewykorzystanych dotychczas terenach na obrzeżach osiedla. Wzdłuż chodników można ustawić dodatkowe ławki, a przy sklepie, z którego najczęściej korzystają mieszkańcy,  powinna powstać przestrzeń do odpoczynku po pracy i codziennych zakupach.
Między innymi takie propozycje przygotowali studenci architektury z Politechniki Gdańskiej, którzy od kilku tygodni pracują nad koncepcją zagospodarowania terenu na rewitalizowanej zachodniej części Witomina – Radiostacja. Pracę studentów obrazują makiety, które pomagają w dyskusji nad przyszłością dzielnicy.
W czwartek odbyły się warsztaty konsultacyjne, podczas których zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy rewitalizowanego obszaru zgłaszali swoje uwagi. To kolejne spotkanie z serii tych prowadzonych w zachodniej części Witomina-Radiostacji. W przyszłym tygodniu planowane jest podsumowanie cyklu. 26 i 27 maja w godzinach 12.00 – 20.00 studenci wspólnie z mieszkańcami będą w terenie, w skali 1:1,  testować zaproponowane rozwiązania architektoniczne. Na osiedlu tymczasowo zostaną ustawione dodatkowe ławki, elementy miejskiej zieleni, a także grill. Architekci będą obserwować, czy mieszkańcy chcą korzystać z nowych rozwiązań i czy takie zmiany to ich zdaniem dobry pomysł.
Studentów będzie można spotkać na terenie dawnych kortów tenisowych (przy lesie), na placu przy świetlicy Vitava, na ul. Widnej 8 oraz przy ulicy Nauczycielskiej (przejazd do ul. Widnej).

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku