Po raz piąty pobiegli 5 mil

Jubileuszowy piąty Bieg 5. mil o Puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych za nami! Zawody rozgrywane w jednym z najciekawszych miejsc Gdyni, zamkniętym za co dzień terenie portu wojennego, zgromadziły pół tysiąca biegaczy. Rywalizacja tradycyjnie rozpoczęła się przy okręcie ORP Kościuszko. Do pokonania był dystans 5 mil morskich, co w przeliczeniu daje 9260 metry, które wytyczone zostało w formie dwóch pętli. Zawodnikom towarzyszyła piękna letnia pogoda. Palące słońce nie było sprzymierzeńcem uczestników, jednak pomimo to wyniki oraz poziom sportowy stały na wysokim poziomie. Nie ma w tym przypadku, gdyż większość zawodników to żołnierze zawodowi reprezentujące wojskowe jednostki i dywizjony.
W trakcie zawodów nie zabrakło cywilów oraz gości, spośród których wymienić należy biegnącego prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz reprezentantów Gdynia Sport Team, którzy na co dzień zajmują się sportem i rekreacją w mieście. Wśród nich był niedawny triumfator maratonu na Biegunie Północnym, Piotr Suchenia.
Fanom biegania przypominamy, że do 22 maja można zarejestrować się na Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim z niższą opłatą. Zgłoszenia są możliwe na stronie www.gpx.gdyniasport.pl.
fot. Dawid Linkowski, gdyniasport.pl

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!