Pieszy Rajd Kaszubski czeka na śmiałków

42 km pieszo, poszukiwanie białej broni, łamanie szyfrów, zadania kulinarne, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników Pieszego Rajdu Kaszubskiego, który odbędzie się 17 czerwca. Zapisy wciąż trwają.
„Mogą boleć nie tylko nogi, ale i szare komórki” to motto przyświecające Pieszemu Rajdowi Kaszubskiemu. Uczestnicy będą mieli do pokonania 42 km przez 3 powiaty: Gdynię, powiat wejherowski oraz pucki, gdzie czekać ich będzie sporo wyzwań - pokonanie podziemnych tuneli, licznych schodów, maszerowanie z kompasem czy zadania na strzelnicy. 
Ale nie tylko kondycji fizycznej będzie wymagać od nich ta przygoda. Na trasie ciągnącej się od Adventure Park Kolibki przez m.in. Molo w Orłowie, Kępę Redłowską, 11 Baterię Artylerii Stałej, Centrum Gdyni, Grabówek, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, Rumię, Kazimierz, Mechelinki, Babie Doły aż do mety w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni czekać będzie na nich szereg zadań, w których należy wykazać się sprytem i spostrzegawczością. Ważenie wody, liczenie drzwi, szukanie białej broni, przegląd luf, układanie puzzli, łamanie szyfrów, przejście labiryntu, a także zadania kulinarne, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Udział w rajdzie będzie nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu, sprawdzenia swojej sprawności i wiedzy o Gdyni i Kaszubach, ale także szansą na zrobienie czegoś dobrego.
- Rajd jest bezpłatny i niekomercyjny, jednak nie jest wychowawcze dawanie przyjemności za darmo. Uczestnicy będą mieli za zadanie dokonać wpłat na konta organizacji niosących pomoc ludziom - mówi Jarosław Kłodziński, radny Gdyni i współorganizator rajdu.
W rajdzie mogą wziąć udział trzyosobowe pełnoletnie drużyny. Opłata startowa (od drużyny) wynosi 120 zł i ma zostać przekazana na jedną w wymienionych placówek: Centrum Aktywności Seniora, Hospicjum w Gdyni, Hospicjum w Pucku, ZHP, PCK, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe lub na Europejską Fundację Krewaktywni w Gdyni. Start rajdu o godz. 8:00 z Adventure Park Kolibki, a meta na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni, gdzie 21 czerwca o godz.18:00 odbędzie się wręczenie nagród. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja. Ilość drużyn ograniczona. Więcej informacji na stronie www.klodzinski.info.pl. Zgłoszenia można kierować mailowo klodzinski.jaroslaw@wp.pl lub telefonicznie: 601 65 88 12.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!