Złote Vistalki

Szczypiornistki Vistalu Gdynia rozegrały jedno z najważniejszych spotkań w historii klubu. Wygrywając w Gdynia Arenie 24-22 z Metraco Zagłębie Lubin sięgnęły po drugie w historii Mistrzostwo Polski. W imieniu władz miasta sukcesu gratulował zapalony kibic gdyńskich szczypiornistek, wiceprezydent Marek Stępa. Poprzedni tytuł najlepszej drużyny w kraju pamięta z obecnej ekipy Vistalu Małgorzata Gapska. To jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w kadrze gdyńskiej drużyny, mająca na swoim koncie także występy na mistrzostwach świata. Ponadto bramkarka Vistalu mogła liczyć w obecnym sezonie na swoje koleżanki na tej pozycji jak Weronika Kordowiecka, czy Irena Szwonka.
Gdynianki obok rywalek z Lubina były w sezonie 2016/2017 najlepszą drużyną w lidze pod względem wygranych spotkań. Szczypiornistki Vistalu przed dzisiejszym meczem zwyciężyły w 23 spotkaniach, 2 kończyły się remisem, zaś w 6 grach schodziły z parkietu pokonane.
Oczy gdyńskich kibiców dzisiejszego popołudnia były zwrócone na Monikę Kobylińską. To jedna z najbardziej wartościowych kart jaką w swej talii posiadał trener Paweł Tetelewski. Dla szczypiornistki Vistalu był to ostatni mecz w rozgrywkach PGNiG Superligi przed wyjazdem do Niemiec. Za naszą zachodnią granicą rozgrywająca będzie kontynuowała karierę w TuS Metzingern. I pożegnanie wypadło doskonale – Kobylińska zdobyła aż 5 goli.
Środowy finał rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet przyniósł także drugie pożegnanie. Z klubu odchodzi Paweł Tetelewski, który prowadził gdynianki przez trzy lata.
Vistal ma na swoim koncie już dwa tytuły Mistrza Polski. Ponadto gdyńskie szczypiornistki mogą się poszczycić jednym wicemistrzostwem kraju, zaś czterokrotnie nasze zawodniczki stawały na najniższym stopniu podium a także trzykrotnie zdobywały Puchar Polski.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku