Wiosenny piknik przyrodniczy

Wiosna to nie tylko czas, kiedy budząca się do życia przyroda odkrywa swoje tajemnice. To także okres aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i doskonała okazja do piknikowania. W piątek 19 maja miłośnicy natury będą mogli wziąć udział w festynie przyrodniczym łączącym relaks z nauką o świecie fauny i flory. Wstęp wolny .
Bioróżnorodność – poznaj, by zachować! to IX edycja pikniku pełnego przyrodniczych atrakcji, na który zapraszają Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych wraz z partnerami.
W tym roku tematem przewodnim jest Wisła. Jest to najdłuższa rzeka w Europie w całości przebiegająca w granicach jednego państwa. Swój bieg kończy w Morzu Bałtyckim. Przepływając przez cały kraj, łączy południe z północą, a dzięki dopływom wschód z zachodem. To wspaniałe dziedzictwo przyrody, ostoja różnorodności biologicznej. Jej dzikość fascynuje nie tylko przyrodników, ale także podróżników, którzy zmagają się z nią kajakiem, rowerem czy pieszo.
Przyrodnicza przygoda rozpocznie się już o godzinie 10.00 w zespole pałacowo-parkowym w gdyńskim parku Kolibki. Dla miłośników natury przygotowano strefę relaksu i edukacji. Uczestnicy wykładów dowiedzą się wielu ciekawostek ze świata roślin, owadów i ryb, poznają znaczenie rzek dla fauny i flory oraz ich bioróżnorodność.
Warto dodać, że gdyńskie wydarzenie rozpocznie dwudniowy biopiknik. Dzień później, 20 maja kolej na Gdańsk – o godzinie 11.00 zabawa ruszy w parku Reagana.
Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej: http://gdynia.pl/mieszkaniec/aktualnosci-2,3664/piknik-edukacyjny-bioroznorodnosc-poznaj-by-zachowac-2017,426863
Bioróżnorodność – poznaj, by zachować!
piątek 19 maja, godz. 10.00-14.00
Gdynia Orłowo
Zespół pałacowo-parkowy w Kolibkach

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!