Trwa przebudowa al. Zwycięstwa

W poniedziałek 15 maja ruszyły prace przebudowy al. Zwycięstwa w Gdyni obejmujące odcinek od skrzyżowania z ul. Szyprów do skrzyżowania z ul. Cyprysową w kierunku centrum. Warunki na drodze są stale monitorowane, aby możliwie zmniejszyć uciążliwości związane z przebudową .
W obecnej chwili trwają prace rozbiórkowe przy nawierzchni i krawężnikach. Całość przebudowy natomiast obejmować będzie wymianę konstrukcji nawierzchni w zatoce autobusowej, jezdni na odcinku około 300 m wraz z krawężnikami oraz wymianą nawierzchni chodników i przedłużenie odcinka ścieżki rowerowej do przejścia dla pieszych przy ul. Nawigatorów.
Pierwszy etap przebudowy trwać będzie około dwóch tygodni. W związku z zamknięciem lewego pasa jezdni w kierunku centrum oraz okresowego zawężenia lewego pasa do Sopotu w godzinach od 9.00 do 14.00, nastąpiło wydłużenie cyklu przejazdu na sygnalizacji świetlnej przy ul. Nawigatorów. Ponadto prace drogowe prowadzone są do późnych godzin popołudniowych.

W drugim etapie nastąpi zmiana organizacji ruchu i zostanie zamknięty prawy pas jezdni w kierunku centrum.
Planowane zakończenie inwestycji nastąpi do końca czerwca bieżącego roku. Wartość projektu to około półtora miliona złotych.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu