Modernizacja parkometrów tuż-tuż

Już niedługo na terenie Gdyni zostaną postawione nowoczesne i bardzo funkcjonalne parkometry pozwalające na płatność kartą czy zakup biletów elektronicznych. W przetargu dotyczącym modernizacji i serwisowania wyposażenia strefy płatnego parkowania na terenie Gdyni została wybrana oferta firmy Parkeon z siedzibą w Kiel.
Dzięki temu w parkometrach pojawią się zupełnie nowe funkcjonalności. Jak dotychczas, będzie można płacić bilonem, ale zostanie również wprowadzona płatność kartą oraz możliwość zakupy biletu elektronicznego.
– Możliwość rejestrowania on-line płatności dokonanej przez kierowcę w parkomacie pozwala na zrezygnowanie, oczywiście wedle uznania, z drukowania i pobierania biletu, a następnie powrotu do samochodu i umieszczania go za szybą. Wprowadzenie tej funkcjonalności wiąże się z koniecznością wprowadzenia numeru rejestracyjnego w czasie transakcji. Numer zapisywany jest w bazie danych, która z kolei dostępna jest w trybie on-line dla urządzeń kontrolerskich. Rozwiązanie to jest ułatwieniem zarówno dla kierowców, jak i dla kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania. Wirtualny e-bilet parkingowy jest szczególnie istotnym ułatwieniem dla użytkowników motocykli i innych otwartych pojazdów – mówi Roman Witowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Ale to nie wszystko. W wachlarzu wielu funkcji pojawi się też możliwość wprowadzania serwisów informacji miejskich bezpośrednio na ekranie parkometrów. Ponadto wdrożony zostanie e-sklep, w którym będzie można bez wychodzenia z domu oraz wizyty w Biurze Obsługi Klienta zakupić wybrany abonament postojowy na wybraną liczbę dni. Dodatkowo dzięki połączeniu on-line parkometrów z systemem i dostosowanym algorytmem uwzględniającym liczbę aktywnych abonamentów oraz ilość wydanych biletów, wdrożona zostanie aplikacja naprowadzająca kierowcę na wolne miejsca postojowe. Będzie ona również umożliwiać dokonanie opłaty poprzez aplikację mobilną połączoną bezpośrednio z kartą bankową.

Modernizacja rozpocznie się w najbliższych miesiącach i kosztować będzie 7 mln zł.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!