Trwa rewitalizacja w gdyńskich dzielnicach

Miesiąc temu rozpoczęły się prace na ul. Zamenhofa i Opata Hackiego związane z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i dróg osiedlowych. Od kilku dni zaś na terenie osiedla przy ul. Dickmana 18-30 prowadzona jest ocena stanu technicznego budynków mieszkalnych. Chociaż działania niosą ze sobą chwilowe utrudnienia, to w efekcie mają przyczynić się do podniesienia standardu życia mieszkańców tych rejonów Gdyni .

Efekty prowadzonych od kwietnia prac budowlanych na rewitalizowanym osiedlu Zamenhofa – Opata Hackiego są już widoczne. W kilku miejscach wykonane zostały roboty polegające na uzbrojeniu terenu pod przyszłą sieć kanalizacji deszczowej i drogowej. Nadal jednak ulica Komierowskiego pozostaje zamknięta dla ruchu, zaś przejazd ulicą Opata Hackiego na odcinku pomiędzy ulicami Komierowskiego i Geskiego możliwy jest jedynie w kierunku ulicy Chylońskiej.

Dodatkowe uciążliwości dla mieszkańców – do tej pory - wynikały także z parkowania samochodów oraz zajmowania osiedlowych ulic przez auta sportowców i kibiców przyjeżdżających na obiekty Checzy, o czym mieszkańcy wspominali podczas konsultacji przygotowujących do rewitalizacji tego rejonu. Ta sytuacja jednak ma się zmienić.

W sobotę 6 maja zostanie otwarty tymczasowy parking samochodowy znajdujący się na sąsiadujących z osiedlem ZOH obiektach sportowych Stowarzyszenia Checz Gdynia. Ma on pomieścić około 40 pojazdów.

Parking powstaje na jednym z kortów tenisowych, który adaptujemy na takie potrzeby. W nadchodzący weekend organizujemy dużą piłkarską imprezę, uczestnicy, jako jedni z pierwszych, zaparkują już pojazdy na naszym korcie. – informuje Mateusz Bieszke, Prezes Klubu Checz Gdynia. Dzięki temu na osiedlowych drogach ruch nie będzie utrudniony, co dotychczas bardzo doskwierało mieszkańcom rewitalizowanego osiedla ZOH na Chyloni.

Również na Oksywiu na terenie osiedla przy ul. Dickmana 18-30 trwają prace rewitalizacyjne. Polegają one na sprawdzaniu stan technicznego budynków mieszkalnych: elewacji i wnętrz dwóch niezamieszkałych lokali. Odkrywki wykonywane na zewnątrz i w środku mieszkań mają pomóc ustalić optymalną technologię dociepleń i konieczny zakres napraw. Wpłynie to na zwiększenie energooszczędności obiektów, a co za tym idzie – na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie oraz poprawienie estetyki osiedla.

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte