Dzień Flagi RP i Święto Konstytucji 3 Maja

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i w dniu Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja w Gdyni odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta. We wtorek 2 maja o godz. 12.00 przy płycie pomnika Marynarza Polskiego odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
W dniu Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja o godz. 8.00 wszystkie okręty Marynarki Wojennej podniosą wielką galę banderową. Nabożeństwa w intencji Ojczyzny w honorowej asyście pocztu sztandarowego odprawione zostaną w kościele MW na Oksywiu (2 maja o godz. 17.00, ul. Śmidowicza), a także w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (3 maja o godz. 10.00, ul. Armii Krajowej 26).
O godz. 11.10 uczestnicy nabożeństwa przejdą ulicami Świętojańską, Żwirki i Wigury, Słowackiego pod pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie o godz. 11.30 odbędą się centralne uroczystości rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Uwaga! 3 maja w związku z obchodami Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w godz. 11.00-12.40 wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: Świętojańska (na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Żwirki i Wigury), Żwirki i Wigury (na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Słowackiego) i Słowackiego (na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Kilińskiego).

fot. Karol Stańczak

Przykład od najlepszych. ULI przyjrzało się Gdyni
Marynarka Wojenna RP patronem szkoły w Bergen
Głosuj na gdyńskie nominacje w „Pomorskich Sztormach 2017”
Muzeum Emigracji dla nauczycieli
Nowy skwer na Wzgórzu św. Maksymiliana? Wyraź opinię!