Majówka w Muzeum Emigracji

2 maja, w Dzień Polonii i Polaków za Granicą, wyruszymy w niezwykłą podróż, podczas której przeżyjecie ekscytujące przygody i odkryjecie nowe kultury i zwyczaje. To okazja do wymiany doświadczeń i interaktywnej zabawy dla całej rodziny. Dworzec Morski cofnie się w czasie do lat 30. ubiegłego wieku. Na fasadzie budynku znów pojawi się historyczny napis GDYNIA–AMERYKA, który od 1934 roku był siedzibą Linii Żeglugowych Gdynia –Ameryka (GAL, Gdynia America Line). Linie prowadziły przewozy pasażerskie na trasach m.in. Gdynia-Kopenhaga-Halifax-Nowy Jork i Gdynia-porty Ameryki Południowej. Miejsca docelowe tych podróży, szczególnie Nowy Jork, staną się inspiracją do warsztatów i animacji dla całej rodziny.

Każdy z uczestników będzie mieć okazję zrobienia rodzinnej fotografii z historycznym budynkiem, zabytkowymi samochodami i ucharakteryzowanymi przechodniami, spieszącymi się na statek do Nowego Yorku. Z otrzymanym paszportem będzie mógł podróżować po różnorodnych atrakcjach przygotowanych w Muzeum.

W programie atrakcje dla mniejszych i większych – koncert zespołu Jerz Igor, warsztaty taneczne, klasyki kina amerykańskiego na dużym ekranie, bajka improwizowana oraz warsztaty kreatywne. Do tego wnętrze Dworca Morskiego zamieni się w wielki trawnik z żywymi roślinami, na których przypomnimy proste gry podwórkowe.

Majówkowe godziny pracy Muzeum:

1 maja – otwarte w godz. 10.00-18.00 (wejście bezpłatne)

2 maja - Dzień Polonii i Polaków za Granicą, wystawa otwarta w godz. 10.00-18.00

3 maja – zamknięte

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku