W szpitalu w Redłowie otwarto Strefę Rodzica

Rodzice, których dzieci przebywają na Oddziale Neonatologicznym i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni będą mieli komfortowe miejsce do odpoczynku. 21 kwietnia została otwarta specjalna strefa rodzica. Na ścianach wyremontowanego pokoju socjalnego znajdują się ciepłe, kojące barwy. Pomieszczenie wyposażone jest w wygodne i funkcjonalne meble, szafki kuchenne oraz sprzęt AGD i RTV. Na oddziale znajdą się również składane łóżka, dzięki którym opiekunowie mogą spędzić noc przy swoim dziecku. Do ich dyspozycji jest także całkowicie wyremontowana, nowa łazienka oraz części kuchenna stwarzająca możliwość przygotowania szybkiego posiłku czy gorącego napoju. Dla mam karmiących dostępny jest także profesjonalny laktator. Tak wygląda nowo otwarta Strefa Rodzica w redłowskim szpitalu.

Takie strefy to coraz popularniejszy trend w Polsce. Najczęściej jednak powstają na oddziałach dziecięcych, gdzie przebywają kilkuletni bądź kilkunastoletni pacjenci. Brakowało i nadal ich brakuje dla rodziców noworodków. Dlatego też Strefa Rodzica powstała na Oddziale Neonatologicznym i Intensywnej Terapii Noworodka. Projekt modernizacji przestrzeni w redłowskim szpitalu sfinansowała firma Budimex.

Chcielibyśmy, aby takie miejsca powstały w każdym polskim szpitalu – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Budimexu. Wiem, że nie wszędzie jest to możliwe. Jednak ta inicjatywa jest doskonale przyjmowana przez społeczeństwo, osoby zarządzające szpitalami czy instytucje samorządowe. Mam nadzieję, że takich miejsc będzie coraz więcej. Jestem dumny z naszych pracowników, którzy angażują się w powstanie tych stref, poświęcając swój prywatny czas – dodał Krzysztof Kozioł.

Strefy Rodzica powstały w 17 miastach, m.in. w: Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Białymstoku czy Olsztynie. Oddział Neonatologiczny i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni jest 18. miejscem na mapie programu.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi