Jak spędzić weekend w Gdyni


Gdynia zaprasza na swoje urodziny!91. urodziny Gdyni - świętowanie trwa

Świętowanie 91. urodzin Gdyni w pełni. Urodzinowy piątek i nadchodzący weekend upłyną pod znakiem oficjalnych uroczystości i aktywnego świętowania. Urodzinowa Sesja Rady Miasta Gdyni, wystawy, sentymentalne spacery i twórcze aktywności dla najmłodszych, a na rozgrzanie gorąca czekolada przed Gdynia InfoBox - to i dużo więcej czeka w weekend wszystkich zakochanych w Gdyni.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_119512.html


*****


Józef Haller bohaterem wystawy w Muzeum Marynarki Wojennej

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem generała Józefa Hallera. Z tej okazji Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przygotowało wystawę pt. „Generał Józef Haller, bohater odrodzonej Rzeczypospolitej i odzyskanego Pomorza". Jej wernisaż odbędzie się 10 lutego o godz. 14.00.


Prezentowane na wystawie pamiątki oraz wydarzenia historyczne przybliżą postać tego wybitnego żołnierza i polityka. Wśród nich znajdą się fakty nierozerwalnie związane z osobą Józefa Hallera, takie jak utworzenie „Błękitnej Armii" we Francji w roku 1918 czy zaślubiny Polski z Morzem 10 lutego 1920 roku. Replika pierścienia - daru gdańskiej Polonii - wrzuconego przez generała do morza podczas tej uroczystości, jest tylko jednym z wielu eksponatów, jakie będzie można obejrzeć na wystawie.

Oprócz biografii generała, zwiedzający będą mogli zapoznać się także z historią odzyskania Pomorza w 1920 roku, historią portu wojennego w Pucku, Morskiego Dywizjonu Lotniczego i hydroplanów w nim stacjonujących. Wśród udostępnionych eksponatów znajdą się też modele okrętów i wodnosamolotów, śmigło z hydroplanu patrolowego „LeoH 135", medale pamiątkowe poświęcone kolejnym rocznicom zaślubin Polski z Morzem i wielkoformatowe kopie fotografii z lat 20. i 30. XX w.

Wernisaż odbędzie się 10 lutego o godz. 14.00. Wstęp wolny. Wystawa będzie prezentowana do 31 października 2017 r.


*****


Chemia miłości na WalentynkiNaukowe love2

Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza w sobotę 11 lutego w godz. 20.00-24.00 na specjalną odsłonę wieczoru dla dorosłych.
Uczestnicy przyjrzą się emocjom z punktu widzenia ekspertów z dziedziny psychologii, socjologii, biologii, chemii i fizyki. Wykłady, interaktywne warsztaty, gry i aktywności na wystawie zapewnią gościom oryginalne atrakcje wzbogacone solidną dawką ciekawie podanej wiedzy.

Eksperci z dziedziny psychologii, socjologii, biologii, chemii i fizyki wyjaśnią m.in.: co sprawia, że podobamy się sobie? Jak rodzi się miłość i jakie procesy w naszym organizmie za to odpowiadają? Jak działają neuroprzekaźniki i hormony, takie jak: dopamina, serotonina, wazopresyna, oksytocyna? Jak działają feromony i czy ich dodatek do perfum może w jakikolwiek sposób wpływać na naszą atrakcyjność?

Wstęp: 28 zł za osobę (tylko dla pełnoletnich). Bilety dostępne na stronie bilety.experyment.gdynia.pl do 11 lutego do godz. 10.00 oraz w dniu wydarzenia w godz. 10.00-17.00 w kasach centrum.


*****


Walentynkowa Gala Disco PoloWalentynkowa Gala Disco Polo

W sobotę 11 lutego po raz kolejny do Gdyni zawita „Walentynkowa Gala Disco Polo". Już 11 lutego w Gdynia Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8) miłośnicy bezpretensjonalnych rytmów w muzyczny sposób spędzą „święto zakochanych".

Miłość, muzyka i dobra zabawa - to tegoroczny motyw przewodni tego szczególnego wydarzenia na mapie walentynkowego święta, na którym wystąpią największe gwiazdy muzyki disco polo.

Na kolejnej edycji „Walentynkowej Gali Disco Polo" nie może zabraknąć topowych gwiazd, takich jak Zenek Martyniuk z zespołu „Akcent". Na scenie zobaczymy też „Pięknych i Młodych", „Playboys" i „Extazy".
Bilety do nabycia na www.ebilet.pl.

Otwarcie bramek o godz. 17.30. Start koncertu o godz. 19.00.


*****


Wieczór Walentynkowy

W sobotę 11 lutego o godz. 20.00 w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się Wieczór Walentynkowy.

Wieczór z kolacją i podwójną dawką muzyki do tańca (Felipe Alvarado - saksofon i wokal oraz Dj Mitch). W programie zarówno karnawałowe rytmy, jak romantyczne szlagiery. Bilety: 55 zł.

Kontakt tel. 58 620 43 29 (pon-pt w godz. 9.00-16.00) lub mailowy: banglob@banglob.pl.

Szczegóły: www.banglob.pl.


*****


Arka Gdynia i Legia Warszawa

W sobotę 11 lutego o godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim w Gdyni odbędzie się mecz pomiędzy drużynami: Arka Gdynia i Legia Warszawa.


*****


Pobiegnij w Parkrun Gdynia


Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia


*****


Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00-15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.


*****


Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza:

- w sobotę 11 lutego o godz. 19.00 na Koncert Ballady Ponad Mgłą (Anna Ciaszkiewicz - gitara, wokal). Wstęp: 10 zł.
- w niedzielę 12 lutego o godz. 17.00 na koncert poezji śpiewanej rezydenta „Piwnicy pod Baranami" (Janusz Grzesz - gitara, wokal - Teatr Jednego Rapsoda; prowadzenie: Izabella Śliwińska).

Wstęp wolny, ale wsparcie dla artystów mile widziane (czyli „do kapelusza" podczas koncertu).


*****


Zimowe niedziele z ptakami

Fundacja Akcja Bałtycka w partnerstwie z Nadleśnictwem Gdańsk zaprasza w niedzielę 12 lutego w godz. 8.00-12.30 na zimowe pokazy obrączkowania ptaków do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo (ul. Marszewska 5).
 
Pokazy będą prowadzone w ramach Akcji Karmnik, czyli ogólnopolskiego programu obrączkowania zimujących ptaków przy karmnikach. Pokazy będą połączone z warsztatami „ABC postępowania z dzikimi zwierzętami”, które poprowadzi Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” (początek o godz. 10.00)
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak pomagać dzikim zwierzętom, w szczególności ptakom, aby im nie szkodzić: jak prawidłowo dokarmiać ptaki, co zrobić, gdy znajdziemy podlota lub kiedy niespodziewany gość wleci do naszego mieszkania.

Wszyscy, którzy chcą wspomóc Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”, mogą przynieść: papierowe ręczniki, materiały opatrunkowe, suchą lub mokrą karmę junior, ziarno dla ptaków.
Wydarzenie zakończy ognisko (prowiant we własnym zakresie).
Kontakt: biuro@fundacja-ab.org.pl

Szczegóły: www.fundacja-ab.org.pl


*****


Spotkanie z książką

Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę 12 lutego o godz. 12.00 na Spotkanie z książką „Miasto z widokiem".

Spotkanie odbędzie się w sali 213. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.


*****


Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
- w weekend 11, 12 lutego lutego na spektakle komedii małżeńskiej Floriana Zellera „Prawda" w reżyserii Zbigniewa Rybki.

Autor stawia pytanie o uczciwość w miłości, podważając przekonanie, że w ogóle jest ona możliwa. W „Prawdzie" zdradzają wszyscy, a my na to patrzymy i się z tego śmiejemy...


*****


Wieści z Centrum Kultury

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51) zaprasza:
- w piątek 10 i sobotę 11 lutego o godz. 19.00 na spektakl „O co biega?" w reż. Tomasza Podsiadłego. Czarna komedia omyłek, gwarantowana kapitalna zabawa w gwiazdorskiej obsadzie.
Bilety: 35 zł/30 zł.

- w niedzielę 12 lutego o godz. 12.00 na 2. Teatrzyk Młodego Artysty. Młodzi artyści mogą wykazać się swoim talentem codziennym lub niecodziennym. Rejestracja udziału od 11.30. Wstęp wolny

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.


*****


Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nowy sezon

Teatr Gdynia Główna zaprasza w niedzielę 12 lutego godz. 12.00 w ramach Stacji Bajek na spektakl „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku" w reż. Ewy Ignaczak. Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców. Bilety 20 zł.Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1),
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1).


*****


Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Przedpremierowe pokazy filmu „Moonlight” zaplanowano na weekend w Gdyńskim Centrum Filmowym. Można się wybrać również między innymi na przedpremierowy pokaz filmu „Zerwany kłos” w niedzielę 12 lutego. Tego samego dnia Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza natomiast na film dyplomowy „Olena”.

W budynku przy placu Grunwaldzkim 2 na widzów czekają nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Repertuar na stronie www.gcf.org.pl. Bilety kosztują 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy), a w poniedziałki 12 i 10 złotych.

Repertuar
Sala Warszawa
Piątek 10 luty

Ostatni smok świata – 14.40
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – 16.30
Jackie – 18.30
Sztuka kochania – 20.30                                                                          

Sobota, 11 lutego

Ślady stóp – 10.20
Balerina – 12.10
Ostatni smok świata – 14.40
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
– 16.30
Jackie – 18.30
Sztuka kochania – 20.30  
                                                                      
Niedziela, 12 lutego
Ślady stóp – 10.20
Balerina – 12.10
Zerwany kłos – 14.00
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
– 16.30
Jackie – 18.30
Sztuka kochania – 20.30                                                                          
                                                                    
Sala Goplana    
Piątek-niedziela, 10-12 lutego
Sztuka kochania – 11.30                                                                            
Jackie – 14.00
Amerykańska sielanka – 16.00
To tylko koniec świata – 18.10
Moonlight – 20.10

Sala Morskie Oko  
Piątek-sobota, 10-11 lutego

Toni Erdmann – 11.00
Sztuka kochania – 14.20                                                                         
Nauczycielka – 16.50
McImperium – 18.50
Szwedzka teoria miłości – 21.00

Niedziela, 12 lutego

Toni Erdmann – 11.00
Olena – 14.00 (wstęp wolny)
Sztuka kochania – 14.30                                                                         
Nauczycielka – 16.50
McImperium – 18.50
Szwedzka teoria miłości – 21.00


*****


Klub Filmowy

Klub Filmowy (ul. Polska 1) zaprasza na projekcje:

- od piątku do niedzieli 10-12 luty, godz. 18.00 - "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"
- od piątku do niedzieli 10-12 stycznia, godz. 20.00 - "Jackie"


Więcej informacji o imprezach w Gdyni:


Gdynia Kulturalna

Gdynia Sport

Gdynia Rodzinna
Po XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW