Plac Street Workout w Redłowie otwarty

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają ćwiczyć na świeżym powietrzu! Pod koniec stycznia otwarto Plac Street Workout w Redłowie i już można z niego korzystać. To zwycięski projekt w II edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plac Street Workout w Redłowie, fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Antoni Brzeski, pomysłodawca powstania Placu Street Workout, mówi tak: - To miejsce służy do treningu z wagą własnego ciała, można tu ćwiczyć m.in. pompki czy podciąganie. Oczywiście, to tylko dwa przykłady z tysiąca możliwości. Z placu korzystać mogą zarówno początkujący, jak i najbardziej doświadczeni.

Plac Street Workout znajduje się na końcu ulicy Kopernika, na polance koło grilla i placu zabaw. Z urządzeń zamontowanych w tym miejscy już można korzystać, ale jak zdradza Antoni Brzeski, huczne otwarcie obiektu zaplanowano na kwiecień. Już wiadomo, że odbędą się pokazy ćwiczeń.

Plac Street Workout w Redłowie, fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Zgłoszony do II edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego projekt „Budowa Placu Street Workout od FlowParks" wygrał w dzielnicy Redłowo, zdobywając 936 głosów. Inwestycja zakładała montaż drążków, poręczy, kół gimnastycznych, lin do wspinaczki, drabinek oraz ławeczki do ćwiczeń. Całość miała ostać posadowiona na podłożu z płyt EPDM (ok. 150 m kw) oraz nawierzchni zapewniającej amortyzację podczas ewentualnego upadku.

Inwestycję ukończono i oddano do użytku 17 stycznia 2017 r. Całkowity koszt realizacji wyniósł 112 512,86 zł.

Plac Street Workout w Redłowie, fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

fot. Laboratorium Innowacji Społecznych


Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu