Co kryją leśne dźwiękowe tabliczki?

Gdyński Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie przygotował nie lada atrakcję, która ucieszy i uatrakcyjni spacery nie tylko najmłodszym miłośnikom natury, ale i całym rodzinom. „Dźwiękowe tabliczki" - bo tak je można nazwać - to nowa, interaktywna zabawa, która łączy elementy wspaniałej zabawy i poszukiwań z edukacją przyrodniczą.

Dźwiękowe tabliczka z sarną, fot. pl-pl.facebook.com/Marszewo

Dźwiękowych tabliczek
ukrytych w różnych miejscach marszewskiego ogrodu jest osiem. Każda z nich opatrzona jest wizerunkiem innego zwierzęcia oraz jego nazwą napisaną alfabetem Braille`a. Wygląd leśnego mieszkańca można łatwo skopiować, przykładając kartkę papieru do powierzchni tabliczki. Na tym jednak zabawa się nie kończy.

Wszystkie drewniane tabliczki kryją w sobie mikrokomputery, które współpracując ze specjalnie zaprojektowaną aplikacją na smartfony, umożliwiają odsłuchanie na własnym telefonie dźwięków wydawanych przez każde z ośmiu zwierząt. W ten sposób można posłuchać, jak śpiewa kos i wilga, poznać głos jelenia i sarny oraz dźwięki wydawane przez kukułkę, bogatkę, myszołowa i dzięcioła dużego.

Aby wziąć udział w poszukiwaniach, należy pobrać najnowszą, bezpłatną wersję aplikacji Nadleśnictwo Gdańsk dostępną w Google Play i appstore, dostępną na platformy iOS oraz Android. Po jej zainstalowaniu na smartfonie umieszczony w tabliczkach nadajnik Bacon połączy się z naszym urządzeniem mobilnym za pomocą bluetootha. Kiedy podejdziemy do „dźwiękowej tabliczki", aplikacja wyświetli na naszym telefonie zdjęcie zwierzęcia, którego ona dotyczy, oraz odtworzy jego dźwięk.

fot. pl-pl.facebook.com/MarszewoPo XLII sesji Rady Miasta Gdyni
Zobacz świat kina „od kuchni” w Gdyńskiej Szkole Filmowej
Świętuj 2 i 3 maja #wGdyni
Pekin: jeszcze można przystąpić do Programu Osłonowego
8 milionów na kształcenie studentów AMW