Jak spędzić weekend w Gdyni

15. Internaltional Judo Baltic Cup15. Internaltional Judo Baltic Cup

W piątek 18 listopada w Gdynia Arena rozpocznie się największy turniej judo w Północnej Polsce rankingu PZJudo. W turnieju startują zawodnicy z całego kraju, jak i zza granicy. Piętnasty już turniej będzie odbywał się na 8 matach, w wielu grupach wiekowych. Najmłodsi: dzieci walczyć będą w piątek 18 listopada, a starsi: młodzicy i juniorzy w sobotę walczyć będą o piękne medale, jak i punkty rankingowe do Kadry Narodowej, w niedzielę zaś swoje walki stoczą Juniorzy młodsi i młodzieżowcy.

Szczegóły: http://web.pzjudo.pl/wydarzenia/480/xv-miedzynarodowy-turniej-judo-judo-baltic-cup-2016-gdynia


*****


XVI Gdyński Maraton na Orientację Spiros

Od piątku do soboty 18-19 listopada, Pomorski Okręgowy Związek Biathlonu zaprasza na XVI Gdyński Maraton na Orientację pt. Spiros. W piątek wieczorem na trasy 25 i 42 km wyruszą piechurzy, którzy zmagać się będą z pagórkowatym terenem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego po zmroku.

Zaś w sobotę od rana, spróbują swoich sił rowerzyści na dystansach 20 i 50 km. Przygotowano także dzienną trasę dla początkujących, która liczy 15 km oraz 6 km pieszą trasę turystyczną. Na każdą trasę przypada inny limit czasu. Zawody przeprowadzone będą w formie scorelafu, co daje zawodnikom duże możliwości wyboru wariantu.

Gdynia Chwarzno, Zespół Szkół nr 16, ul. Jowisza 60

Szczegóły: www.biathlon.pomorskie.pl


*****


FOTO - model warsztaty dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do wspólnego zbudowania miasta. Inspirując się fotografiami Czesława Olszewskiego, stworzymy modernistyczne budynki. Efektem warsztatów będzie duża makieta przedstawiająca fragment Gdyni.

Termin: sobota 19 listopada, godziny: 11:00 - 13:00
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1
Oferta: dla dzieci w wieku 7-12 lat

Bilety: Koszt biletu rodzinnego na weekendowe warsztaty to 15 zł od uczestnika, opiekunowie - wstęp bezpłatny.
Zapisy: obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, z powodu ograniczonej ilości miejsc: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37


*****Odważny trening ze strażakami!

W ramach trwającej w mieście akcji „Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca Ci wyzwanie", w ramach kampanii społecznej „Odważni Wygrywają", organizatorzy zapraszają w sobotę 19 listopada na trening ze strażakami. I zapowiada się całkiem niezły wycisk. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 11.00 na placu bojowym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

Plan treningowy będzie bogaty w ćwiczenia bojowe, uczestnicy wezmą także udział w symulacji wypadku, pokazie ratownictwa z użyciem defibrylatora, ćwiczeniach i ratownictwie wysokościowym, a wielbiciele filmów typu „Epidemia" będą mieli okazję założyć kombinezon chemiczny. Zapowiadają się niezapomniane wrażenia.

Do udziału w treningu organizatorzy zachęcają całe rodziny. To doskonała okazja, by stanąć ze strażakiem ramię w ramię. Trening jest otwarty, a wstęp wolny.*****


Koncerty w Uchu

Klub Muzyczny „Ucho" (ul. Św. Piotra 2) zaprasza:

- w piątek 18 listopada o godz. 19.00 na koncert zespołu „Apteka". Bilety 25/35 zł.
- w sobotę 19 listopada o godz. 18.00 na koncert „Smash it up". Bilety 20 zł.
- w niedzielę 20 listopada o godz. 19.00 na koncert grupy „Komety". Bilety 30/40 zł.

Szczegóły na www.ucho.com.pl.


*****


Pobiegnij w Parkrun Gdynia


Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.
Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia


*****


Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00 - 15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.

 

*****

 

Kawiarnia Caffe Anioł

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza:
- w sobotę 19 listopada o godz. 19.00 na koncert przedpremierowy Crew Leak - Akustyczny Wymiar Wrażeń (Mariusz Królikowski - gitara). Wstęp wolny.
- w niedzielę 20 listopada o godz. 17.00 na koncert Igora Dubickiego oraz Lecha Muchowieckiego „Śpiewaj moja gitaro".
Wstęp: 20 zł.
Rezerwacja miejsc osobiście w kawiarni bądź przez e-mail rezerwacja@caffeaniol.pl.

 


*****

 

Tydzień Rekina 2016Tydzień Rekina 2016

W weekend 19-20 listopada od 12:00 do 17:00 w Akwarium Gdyńskim czekają duże atrakcje. Jak co roku, odbędzie się niesamowity tydzień pełen ciekawostek, miło spędzonego czasu, pozytywnej energii oraz dużej ilości wiedzy ukrytej w dobrej zabawie.

Szczegóły: www.akwarium.gdynia.pl/wydarzenia/2016tydzien_rekina.html

 

*****

 

WrakRace 16 edycja

Wrak Race to niezwykła impreza, która wpisała się już na stałe do kalendarza trójmiejskich wydarzeń. Każda następna edycja ściąga coraz większą rzeszę fanów. W niedzielę 20 listopada po raz szesnasty raz amatorzy motoryzacji będą mogli zmierzyć swoje siły w walce o miejsce na podium.

Oprócz zdrowej rywalizacji miedzy zawodnikami, proponujemy również mieszkańcom Trójmiasta spędzenie czasu w niebanalny sposób. Widzowie mają możliwość odwiedzenia Parku Maszyn, przyjrzenia się z bliska przygotowaniom wraków, zajrzenia pod maski samochodów i aktywnego kibicowania.

Szczegóły: www.adventurepark.pl/?p=3395

 

*****

 

Koncert Zbigniewa Wodeckiego

Klub „Pokład" (al. Jana Pawła II 11) zaprasza w niedzielę 20 listopada o godz. 19.00 na koncert Zbigniewa Wodeckiego. Bilety: 60/70 zł (dostępne na www.eventim.pl i www.ticketpro.pl oraz w Tawernie).

 

*****

 

Koktajl Artystyczny w Riwierze

Klub Marynarki Wojennej zaprasza w niedzielę 20 listopada na Koktajl Artystyczny w Riwierze. Koncert zespołu „Duet czyli Kwartet" rozpocznie się o godz. 17.00 w sali kolumnowej Klubu Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1). Wstęp wolny za okazaniem wejściówki (do odbioru w godz. 12.00-15.00 (pok. 204, II piętro)).

 

*****

 

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– w piątek 18 i sobotę 19 listopada o godz.19.00 na „Biesy” Fiodora Dostojewskiego
w reż. Krzysztofa Babickiego. Metafizyka, polityka i destrukcyjne namiętności. Adaptacja sceniczna arcydzieła światowej literatury, w której krwisty kryminał zmieszany jest z politycznym dyskursem. Fascynujące kobiety i demoniczni mężczyźni jako bohaterowie aktualnej i uniwersalnej opowieści o mechanizmach szaleństwa i skutkach manipulacji. Przed widzami metafizyczna podróż, która odsłoni najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Warto je poznać, by zmierzyć się z własnymi biesami...
Ostatnie spektakle w tym roku.

– w niedzielę 20 listopada o godz. 19.00 na spektakl „Sammy” Kena Hughes’a w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego. Sammy Lee Ellerman przez dwa „el” ma talent, wyobraźnię, słabość do wyścigów konnych i… długi. Wielkie przeboje w brawurowym wykonaniu Doroty Lulki i Rafała Kowala, którym towarzyszą zaskakujące chórki.

 

*****

 

Wieści z Centrum Kultury

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51) zaprasza:
- piątek 18, sobota 19 i niedziela 20 listopada o godz. 19.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife" w reż. Dariusza Majchrzaka. Historia o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i... jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Bilety: 35 zł/30 zł.


*****


Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:

– w sobotę 19 listopada o godz. 19.00 na „Produkt” Marka Ravenhille’a w reż. Michała Rzepki. Reżyser usiłuje namówić gwiazdę ekranu, by zagrała w jego najnowszym filmie. A to wszystko po to, by nasycić swoje ego. Bilety: 30/35 zł.
– w niedzielę 20 listopada o godz. 12.00 na magiczny spektakl dla dzieci „Juri” w reż. Piotra Srebrowskiego. Pełna ciekawości dziewczynka przeżywa fascynującą przygodę. Bilety: 20 zł.

 

*****


Spotkajmy się w kinie studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego

Laureat Srebrnych Lwów 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, film Macieja Pieprzycy „Jestem mordercą", można oglądać w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. W repertuarze również wiele innych tytułów, kierowanych do młodszych i dorosłych widzów.

Aktualny repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. W budynku przy Placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Przez siedem dni w tygodniu działa filmowa kawiarenka FaBuła. Bilety do kina kosztują 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy), a w poniedziałki 12 i 10 złotych w ramach promocji „KinoWARTO! Tanie poniedziałki w Kinie Studyjnym GCF".

Repertuar
Sala Warszawa
Piątek
18 listopada
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra - 13.45
Jestem mordercą - 15.20
Snowden - 17.45
Pitbull. Niebezpieczne kobiety - 20.20

Sobota-niedziela, 19-20 listopada
Za niebieskimi drzwiami - 11.40
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.
Stella Nostra - 13.45
Jestem mordercą - 15.20
Snowden - 17.45
Pitbull. Niebezpieczne kobiety - 20.20

Sala Goplana
Piątek, 18 listopada
Wilk w owczej skórze - 15.00
Pitbull. Niebezpieczne kobiety - 17.20
Służąca - 20.00
Sobota-niedziela, 19-20 listopada
Ostatnia rodzina - 10.30
Jak Bóg da - 13.00
Wilk w owczej skórze - 15.00
Pitbull. Niebezpieczne kobiety - 17.20
Służąca - 20.00

Sala Morskie Oko
Piątek-niedziela, 18-20 listopada
Wilk w owczej skórze - 10.15
Wszystkie nieprzespane noce - 12.20
Dzieciństwo wodza - 14.30
Dobra żona - 16.45
Alojzy - 18.40
9 życie Louisa Draxa - 20.40

 

*****


Klub Filmowy

Klub Filmowy
(ul. Polska 1) zaprasza na projekcje:
- od piątku do niedzieli 18-20 listopada, godz. 18.00 - "Dziewczyna z pociągu"
- od piątku do niedzieli 18-20 listopada, godz. 20.15 - "Ostatnia rodzina"

 

 

Więcej informacji o imprezach w Gdyni:


Gdynia Kulturalna

Gdynia Sport

Gdynia Rodzinna
Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi